Hodinky Hamilton X-WIND

Hodinky Hamilton X-WIND

Švýcarské hodinky Hamilton nejsou v kokpitech létajících strojů žádným nováčkem. Historie Hamiltonu je již od vzniku první letecké pošty mezi Washingtonem a New Yorkem v roce 1919 úzce spojena se zápěstím pilotů.

Letité zkušenosti tak byly zúročeny v kolekci Aviation, kam patří i limitovaná edice hodinek Khaki X‑WIND.

Hodinky Hamilton X-WIND

 Pro číselník, který má několik úrovní, jsou použity dvě barevné kombinace − tmavě šedá a černá či stříbrná a tmavě šedá.

Hodinky Hamilton X-WIND

Tyto barvy skvěle ladí s kartáčovaným kovem a propůjčují hodinkám sportovní a neotřelou podobu. To vše v kombinaci s tlačítky a korunkami umístěnými do X i detailně opracovanými ručičkami tvoří ikonický vzhled hodinek X‑WIND.

Číselník hodinek Hamilton X-WIND

Jako většina leteckých hodinek jsou i X‑WINDy opatřeny několika funkcemi ulehčujícími pilotům jejich práci. Ukazatel data a chronograf není pro milovníky hodinek žádnou novinkou, velmi výjimečné počítadlo úhlu snosu na vnitřní otočné lunetě již ano.

Číselník hodinek Hamilton X-WIND

Tato funkce umožňuje pilotovi vypočítat správný kurs letadla ve vztahu k naplánované trati letu, rychlosti a síle větru. Stává se totiž, že letadlo je větrem unášeno jiným směrem, než by si piloti přáli a upravují kvůli tomu kurs letadla trochu jiným směrem než je plánovaná trať letu.

Strojek hodinek Hamilton X-WIND H-21

Srdcem hodinek je automatický strojek Hamilton H‑21. Znalci kalibrů Hamilton jistě ocení prodlouženou 60hodinovou rezervu chodu, gravírování podobné písmenu H na můstku a velký vygravírovaný nápis „HAMILTON“ na rotoru automatického strojku.

Hodinky Hamilton Khaki X‑WIND jsou limitovány na 1 999 kusů pro každou variantu.

Zaujaly vás hodinky Hamilton? Přihlaste se k odběru newsletteru!

Specifikace

Velikost: 45 mm
Pouzdro: Nerezová ocel
Číselník: Několika-úrovňový tmavě šedý/černý či stříbrný/tmavě šedý číselník, poniklované nebo černé indexy s vrstvou Super-LumiNova®
Náramek: nerezová ocel nebo pryž
Strojek: H-21 se 60-ti hodinovou rezervou tahu
Sklíčko: Safírové s antireflexní vrstou
Vodotěsnost: 10 barů (100m)
Doporučená cena: 49.500,-

Více informací o hodinkách Hamilton vám rád poskytne každý autorizovaný prodejce.