Nová limitovaná edice leteckých hodinek Khaki take-off

Americko-švýcarská hodinářská značka Hamilton představuje novou limitovanou edici pilotních hodinek Khaki Take-off Auto Chrono inspirovaných leteckou historií značky.

Limitovaná edice leteckých hodinek Hamilton Take-off

Pouzdro hodinek v provedení z oceli v černé PVD úpravě se designem odvolává k leteckým palubním hodinám, které Hamilton vyráběl během druhé světové války. Spojení s historickými modely se však netýká jen estetické, ale i funkční stránky: pouzdro hodinek je totiž možné vyjmout z černého řemínku a instalovat ho například do kokpitu helikoptéry letecké záchranné služby Air Zermatt, která se podílela na jeho vývoji. Na tuto funkci odkazuje i speciální box hodinek s vnitřkem připomínajícím přístroje kokpitu a uzavíráním s tradičním leteckým označením: Táhnutím otevřít.

Limitovaná edice leteckých hodinek Hamilton Take-off

Hodinky pro piloty 21. století jsou vybaveny rýhovanou lunetou, která spouští vnitřní obousměrný časovač. V pouzdře je umístěn kalibr vlastní výroby H-31 s funkcí chronografu a 60ti hodinovou rezervou chodu.

Převážně černý ciferník nese kontrastní žluté detaily a hodinová ručička je potažená luminiscenční Super-LumiNova vrstvou. I ostatní ukazatele jsou ovšem vyvedeny k dokonalosti: mají tvar odvozený z klasických pilotních hodinek a centrální ručička chronografu má na svém konci žlutý index ve tvaru letounu.

Limitovaná edice leteckých hodinek Hamilton Take-off

K historickým časoměřičům se odvolává i nezvyklá pozice korunky nad 12. hodinou se spouštěči chronografů z obou jejích stran. Okénko s datumovkou je umístěno na pozici 3. hodiny, chronografy odpočítávající minuty a sekundy pak na pozici 12., respektive 6. hodiny.

Hodinky jsou vyrobeny v limitovaném počtu 1 999 kusů.