Hamilton Watch Company

Hamilton Watch Company patřící do skupiny Swatch Group si zakládá na svých kořenech sahajících až do roku 1892. V tomto roce začal Hamilton vyrábět, tehdy ještě v Lancasteru v USA, své první kapesní hodinky.

I přesto, že kořeny firmy jsou v USA, své ústředí má Hamilton ve městě Biel ve Švýcarsku a jeho hodinky jsou „Swiss Made“, díky čemuž v sobě spojují amerického ducha a švýcarskou preciznost.

Nicolas Ivanoff a hodinky Hamilton

Hamilton ovšem nepsal jen hodinářskou historii, ale drží krok s dobou i v současnosti. Na vylepšování svých hodinek spolupracuje například se slavným leteckým akrobatem Nicolasem Ivanoffem, piloty záchranné služby Air Zermatt a mnoha dalšími letkami po celém světě.

Hamilton si tak díky využívání svých více než staletých zkušeností a moderních technologií vytváří neochvějnou pozici lídra v oblasti hodinek v cenovém rozpětí 10.000 − 50.000 Kč.

Staletá zkušenost

Založení Hamiltonu

Již od svého vzniku jsou hodinky Hamilton spojeny s odvětvími, kde je potřeba přesných časoměřičů. Ať už to byly v jeho počátcích americké železnice, či později armáda a aerolinie, vždy se na tyto hodinky mohli jejich nositelé spolehnout.

Hamilton časomírou amerických železnic

Hamilton na přelomu 19. století dodával více než polovinu všech hodinek používaných na americké železnici. Díky spojení se symbolem přesnosti té doby si v hodinářském světě vybudoval jméno jako „hodinky s přesností železnice“.

Hodinky s přesností železnice

Pokud oceňujete linie a zkušenosti prověřené časem, určitě oceníte kolekci hodinek Hamilton Timeless Classic.  Ty se inspirují historickými modely právě tolik oblíbenými mezi zaměstnanci drah, ale i mezi běžnými lidmi.

Hamilton a počátky letectví

Hamilton na začátku století slavil úspěchy nejen na železnici, ale stal se i oficiálním dodavatelem časoměřičů pro první leteckou poštu mezi Washingtonem, FiladelfiíNew Yorkem. V době otevřených kokpitů s minimem vymožeností dnešní doby to byla pro výrobce hodinek velká výzva.

Hodinky Hamilton a letectví

II. světová válka

Dalším důležitým milníkem pro Hamilton byly dodávky hodinek pro americkou armádu během II. světové války. Zakázka si vyžadovala takové výrobní kapacity, že Hamilton zcela opustil výrobu hodinek pro běžné občany a soustředil se pouze na hodinky pro vojáky.

U některých modelů řad Hamilton Khaki Navy a Hamilton Khaki Field tak můžeme pozorovat využití zkušeností získaných ve spolupráci s vojáky na souši i na moři, během II. světové války.

Počátek kolekce Khaki

Hamilton a Hollywood

Po druhé světové válce se Hamilton vrátil k produkci hodinek pro běžné občany a stával se čím dál oblíbenější i mezi herci a zpěváky. Tyto hodinky si tak zahrály v nejednom filmu. I Elvis Presley měl na svém zápěstí model Ventura ve filmu „Blue Hawaii“. Ventury ve své době vynikaly nejen ojedinělým designem, ale i technickým řešením, protože to byly světově první elektronické náramkové hodinky.

Hodinky Hamilton a Elvis Presley

Spojení značky Hamilton a světa stříbrného plátna vydrželo až dodnes, kdy můžeme vídávat hodinky Hamilton na zápěstí mnoha slavných osobností jako je například Bruce Willis či Harrison Ford.

Hodinky Hamilton a Hollywood